التهاب دیسک کمر

التهاب دیسک کمر

التهاب دیسک کمر ممکن است موجب بروز کمردرد شود.

ضعیف‌ شدن‌ دیسک کمر،ه‌ باعث‌ وارد آمدن‌ فشار به‌ رشته‌های‌ عصبی‌ عبوری‌ از درون‌ کانال‌ ستون‌ فقرات‌ و ورم  و التهاب دیسک کمرمی‌شود.

این‌ از هم‌ گسیختگی‌ بافت‌ دیسکی‌ و التهاب دیسک کمر در اثر آسیب‌ ناگهانی‌ یا استرس‌ مزمن‌ مثلاً به‌ علت‌ بلندکردن‌ مدام‌ اشیای‌ سنگین‌ یا چاقی‌، به‌ وجود می‌آید. التهاب دیسک یا فضای بین مهره‌های ستون فقرات که اغلب در اثر عفونت ایجاد می‌شود ، می‌تواند باعث گودی کمر شود .

التهاب دیسک کمر وپارگی و بیرون زدگی دیسک بین مهره ای می‌تواند باعث درد و بیحسی شدید شود.

 

Lumbar disc inflammation

علل درد و التهاب دیسک کمر:

از علت های التهاب دیسک کمر و درد دیسک کمر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چاقی
 • نشستن نامناسب روی زمین و صندلی
 • ایستادن در حالت نامناسب
 • برداشتن اشیاء سنگین از زمین
 • ورزش نکردن و ضعف ستون اسکلتی
 • جای خواب نامناسب
 • تصادفات و سقوط
 • خم شدن و کش آمدن ناصحیح
 • ناهنجاری های مادرزادی
 • فعالیت جسمانی زیاد وناجور
 • حاملگی
 • عفونت ها
 • فشارهای روحی و عصبی
 • سرطان ها

می توانند باعث التهاب دیسک کمر و درد های ناشی از دیسک کمر شوند.

از آن جا که دیسک های بین مهره ها (۷ مهرۀ گردن، ۱۲ مهرۀ پشت ، ۵ مهرۀ کمر و استخوان خارجی و دنبالچه ) به میزان ۲۵ درصد از ستون فقرات را تشکیل می دهند و تنها در صورتی حرکات ما بین مهره ها امکان پذیر است که دیسک ها سالم و قوی باشند، در نتیجه باید کاری کرد که در طول زندگی به مرور زمان د چار التهاب و آسیب دیدگی دیسک  کمر قرار نگیریم.

 

 

 

Lumbar disc inflammation

ازون تراپی:

یکی از روش های درمانی برای درد ناشی از دیسک کمر، ازون درمانی است. در این قسمت به شرح این روش درمانی می پردازیم. بهبود آسیب دیدگی در بافت های بدن به وجود جریان خون در این بافت ها بستگی دارد.

بافت های بدن برای بازسازی و احیا نیاز به ویتامین، مواد معدنی و اکسیژن نیاز دارند که باید توسط خون به این بافت ها منتقل شود. اکسیژن مهم ترین ماده برای ترمیم بافت ها است. وجود تورم و التهاب در ناحیه آسیب دیده موجب کاهش جریان خون،اکسیژن و مواد مغذی در این ناحیه می شود. عدم حضور اکسیژن موجب تجمع اسید لاکتیک و منجر به درد می شود. در روش اوزون درمانی، اوزون،دارو های ضد التهابی و ویتامین ها به ناحیه آسیب دیده تزریق می شود.

 

 

Lumbar disc inflammation

 

 

این روش به ترتیب زیر عمل می کند:

۱-با استفاده از ویتامین و مواد معدنی بافت ها تغذیه می شوند و به بازسازی آن ها کمک می شود.

۲-اوزون که یک اکسیژن غیر فعال است پس از تزریق به بافت به صورت فعال در آمده و موجب اکسیژن رسانی به ناحیه آسیب دیده می شود.

۳-مواد ضد التهابی موجب کاهش درد،تورم و التهاب و در نتیجه افزایش جریان خون می شوند.

۴-با استفاده از بی حسی موضعی عصب ها بی حس می شوند.

 

 

Lumbar disc inflammation

تاثیر درمان یک تا سه روز پس از انجام تزریق آغاز می شود و  و تا زمان دستیابی به بهبودی کامل هر یک تا دو هفته تکرار می شود. روند بهبودی در بیماران بسته به شدت آسیب متفاوت است، با این حال اکثر بیماران تنها به سه تا پنج جلسه درمان نیاز دارند. بر خلاف دیگر روش های تزریقی ، تزریق اوزون هیچ عوارض جانبی را برای بیماران به همراه ندارد و نتایج آن دائمی است.

 

میزان موفقیت دراستفاده ازاوزون درمانی برای درمان دیسک کمر۹۵ درصد بوده است که این آمار درمجله های پزشکی معتبر بین المللی ثبت شده است.

 

برای اختلال دیسک کمر می توانیم با استفاده ازروش اوزون درمانی ازانجام عمل جراحی جلوگیری کنیم این روش یک روز انجام می شود وبعدازآن هیچ گونه ناراحتی برای بیمار ایجادنمی شود وبیماران می توانند۲ روز بعداز درمان به فعالیت های خود ادامه دهند.

 

اوزون درمانی باعث کم کردن حجم دیسک ها میشود وفشار ها ی وارد شده بر دیسک را کاهش می دهد این روش همچنین دارای اثر بی حسی وضدالتهابی است وباعث کاهش درد می شود وبه درمان دیسک کمر کمک می کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *