برداشتن چربی

برداشتن چربی

برداشتن چربی : بیشتر ظاهر فیزیکی ما مربوط به وراثت است و بسیاری از جنبه هایی که در ظاهر ما وجود دارد؛ مثل رنگ چشم, قد و مو, خارج از کنترل ما هستند

بیشتر ظاهر فیزیکی ما مربوط به وراثت است و بسیاری از جنبه هایی که در ظاهر ما وجود دارد، مثل رنگ چشم، قد و مو، خارج از کنترل ما هستند.

اگرچه بسیاری از چیزها مثل وزن به میزان زیادی می توانند کنترل شوند. بنابراین غذا خوردن طبق یک رژیم سالم و ورزش، معقولانه به نظر می رسد.

 

 

 

Removal of fat

 

 

 

 

بنابراین افرادی که به طور صحیحی در مورد ظاهر خویش فکر می کنند به طور معقولانه ای به خوبی رژیم های در دسترس را رعایت می کنند.

با این حال گاهی اوقات علی رغم تمام تلاش و کوشش ما ذخایر چربی موضعی مقاوم معمولا از مشکلات ارثی می باشند بنابراین خودتان را برای وجود آن ها سرزنش نکنید.

عمل برداشتن چربی  زیر پوست(LIPOSUCTION)  چیست؟

عمل جراحی برداشتن چربی عبارت است از حذف چربی های قلمبه شده و بر آمده نا خواسته ی موضعی با استفاده از لوله های فلزی مثل نی های باریک که “کانولا” نامیده می شوند.

در زنان و مردان این ذخایر موضعی چربی می توانند هر کجای بدن ایجاد شوند اما معمولا در قسمت شکم ، باسن ها، پهلوها، ران داخلی وخارجی، زانو ها و چانه تشکیل شوند.

در مردان با حالتی که بزرگ شدن چربی موضعی در قسمت سینه نامیده می شود بیشتر برخورد می کنیم. در این عمل ابتدا محلول آماده کننده در محل تجمع چربی تزریق شده سپس کانولاها از طریق برش های کوچکی درون چربی بدن قرار می گیرند.

یک وکیوم متعاقبا از طریق یک لوله ی پلاستیکی چسبیده به کانولا مورد استفاده قرار می گیرد و چربی از بدن کشیده می شود.

بیرون کشیدن چربی روش جایگزینی برای کم کردن وزن و ورزش نمی باشد. اما راهی است برای زیبا کردن مجدد بدن و ایجاد اندامی باریک تر و لاغر تر با استفاده از برداشتن چربی هایی که با تلاش پیگیر و مداوم از بین نمی روند این شیوه در حال حاضر تنها روش در دسترس برای برداشتن سلول های چربی در نواحی خاصی از بدن می باشد.

 

 

 

 

 

Removal of fat

 

 

 

 

 

کاندید مناسب برای برداشتن چربی:

فقط مشاوره است که می تواند تعیین کند که آیا شما یک کاندیدای قابل قبول برای لیپوساکشن هستید یا خیر. مشاوره قبل از انجام عمل اهداف مهمی را به دنبال دارد. یک سابقه ی کامل پزشکی و آزمایشات و معاینات فیزیکی مناسب انجام می گیرند تا موقعیت سلامتی شما معلوم شود.

اگر سیگاری هستید از شما خواسته می شود که سیگارتان را ترک کنید. سیگار کشیدن به میزان زیادی رگ های خونی را تنگ می کند و بنابراین جریان خون را کاهش می دهد.

در نتیجه التیام یافتن زخم ضعیف می شود. آسپرین و داروهای ضد التهابی خاص و دیگر داروها می توانند باعث افزایش خونریزی شوند، بنابراین نباید از آن ها استفاده شود.

تعیین اینکه آیا شما می توانید این عمل را انجام دهید یا خیر مقداری به کیفیت پوست شما بستگی دارد. در بیشتر موارد پوست یک عضو دینامیک است و می تواند جمع شده و بعد از عمل جراحی با ظاهر جدید بدن خودش را سازگار کند.

در بعضی بیماران ممکن است الاستیستی (کشسانی) پوستشان به خاطر شل شدن، آویزان شدن یا چروک شدن پوست در ناحیه ای که می خواهد این عمل روی آن صورت گیرد، کم باشد.

در این موارد لیپوساکشن نتیجه ی مطلوب نخواهد داشت و بنابراین ممکن است نیاز داشته باشید قسمتی از پوست را بردارید یا شاید مجبور باشید این کار را همراه با لیپوساکشن انجام دهید.

بهترین بیماران برای انجام این عمل افرادی هستند که فعال و سلامت بوده و وزن متوسطی دارند، حدود ۱۲ تا ۱۵% از وزن ایده آلشان سنگین ترند و دارای سفتی و الاستیستی پوستی خوب و قابل توجهی هستند.

سن به خودی خود یک عامل مهم محسوب نمی گردد و در حقیقت بیماران بین ۱۶ تا ۶۵ سال بهترین سن برای انجام این عمل را دارند. همچنین باید بدانید که لیپوساکشن خودش حالت گود افتادگی پوست که سلولیت نامیده می شود را بهتر نمی کند.

 

 

 

 

Removal of fat

 

 

 

 

 

لیپوساکشن انجام شده با تکنیک متورم چیست؟ (TUMESCENT TECHNIQUE)

مهم ترین اصلاح در لیپوساکشن در طی دهه ی اخیر احتمالا ایجاد تکنیک (متورم) می باشد. این تکنیک شامل تزریق حجم نسبتا زیادی از محلول آب نمک حاوی یک ماده ی بی حس کننده ی موضعی رقیق و آدرنالین به بافت های چربی می باشد.

بنابراین یک ناحیه ی بالش مانند ایمن ایجاد می شود، که کانولا ها می توانند درون آن قرار بگیرند. مهم تر از همه، این عناصر به حل شدن پیوندهای بین سلول های چربی کمک می کنند، بنابراین حذف و بیرون کشیدن آن را آسان تر می کنند.

همچنین به خاطر وجود آدرنالین خونریزی از رگ های خونی کاهش پیدا می کند، و این به ما اجازه می دهد تا مقادیر بیشتری چربی را به صورت ایمن تر خارج کنیم. به علاوه خونریزی کمتر و کبودی کمتری ایجاد می کند. ارتشاح حجم زیادی از ماده ی بیحس کننده رقیق شده نیز باعث می شود، فرایند عمل تحت بی حسی موضعی بدون آرام بخش یا مسکن و بیهوشی عمومی انجام شود.

لیپوساکشن اولترا سونیک چیست؟ (ULTRASONIC LIPOSUCTION):

اخیرا وسایل و تجهیزات انجام لیپوساکشن جدید تری به ثبت رسیده و مورد استفاده قرار گرفته اند. یکی از آخرین تجهیزات ، وسیله ی لیپوساکشن اولتراسونیک می باشد.

از ابتدا در لیپوساکشن اولترا سونیک تغییراتی سریع ایجاد می شده است و هر ماه از این تغییرات اخبار جدیدی به گوش می رسد.

بعضی از اخبار خوب هستند اما متأسفانه بعضی چیز ها نیز خوب نیستند. اولترا سوند به معنای صوت دامنه ی بلند می باشد که باعث ایجاد تکان و خلأ می شود و هر چیزی را که تکان می دهد شل می کند. مثل مسواک های اولترا سونیک جدید.

اصل اولتراسونیک شل کردن چربی به صورتی است که چربی بتواند سریع تر از روش های دیگر از بدن تخلیه گردد. متأسفانه به خاطر فرکانس بالای ایجاد شده توسط این وسایل کانولاهای اولتراسونیک بسیار داغ می شوند و گزارش های زیادی از سوختگی در بیماران وجود دارد. اخیرا کانولاهای اولتراسونیک حتی اگر توسط افراد با تجربه صورت گیرد باعث سوراخ شدن کلیه ها و کیسه ی صفرا ی بیماران شده اند.

همچنین در لیپوساکشن اولتراسونیک نسبت به روش های دیگر “سروما”ی بیشتری ساخته می شود.

“سروما” مجموعه ای از مایعاتی است که در بافت ها در پاسخ به ایجاد آسیب ساخته می شود. نهایتا کانولا های اولتراسونیکی که در حال حاضر در دسترس هستند حجیم و دست و پا گیر بوده و نمی توانند این روش را به صورت سفارشی انجام دهند.اگرچه در جنبه ی مثبت آن گزارشی وجود دارد که می گوید این روش برای برداشتن نواحی چربی دار مثل بافت سینه ی مردان (ژنیکوماستی) که سفتی بالایی دارند بهتر می باشد.

بنا به گفته ی دیگران این روش در حذف مقادیر زیاد تری چربی ایمنی بیشتر و خطر کمتری دارد چون خونریزی کمتر است.بالاخره تعداد موارد مقایسه ای و پیگیری ها بیش از سه سال در این عمل کم می باشد. بنابراین مقایسه ی طولانی و مناسب با روشهای تقریبا قابل قبول و به ثبت رسیده ی لیپوساکشن تا حالا انجام نشده است.

به خاطر مواردی که در بالا گفته شد، عوارض جانبی و عدم اطمینان ها، دکتر منافی هر چند که برای استفاده از این تجهیزات آموزش دیده است این روش را در مواردی خاص و محدود توصیه می کند.

 

 

 

Removal of fat

 

 

 

 

عمل جراحی برداشتن چربی شکم شامل چه کارهایی می شود؟

در زیر توضیح یک روش لیپوساکشن کلاسیک با استفاده از تکنیک تورم آورده شده است. برای شروع عمل تعدادی برش ریز (حدود ۳ تا ۴ میلی متر ) روی پوست در قسمتی که می خواهیم عمل را انجام دهیم، ایجاد می شود.

این شکاف هاه تا جایی که ممکن است در قسمت ها و مکان هایی که در دید نباشند، ایجاد می شوند. متعاقبا این نواحی با محلول متورم کننده که قبلا ذکر شد، مورد تزریق قرار می گیرند.

سپس اجازه داده می شود تا محلول نفوذ کند و روی چربی مورد نظر تأثیر بگذارد(۱۲ تا ۱۵دقیقه). همانطور که گفته شد این نواحی بی حس خواهند شد.

جراحی زیبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *