تزریق چربی

تزریق چربی

تزریق چربی فرایندی است که برای جوانسازی صورت و افزایش حجم گونه لب و سینه مورد استفاده قرار می گیرد.

 تزریق چربی

در این فرآیند چربی از بخشی از بدن که چربی های اضافی دارد گرفته می شود و به عنوان یک پرکننده در بخش هایی از صورت یا بدن تزریق می شود.

گونه ، لب، خطوط خنده و خطوط اطراف لب رایج ترین مناطقی می باشد که در آن تزریق چربی صورت میگیرد.

با افزایش سن، بافت چربی صورت کاهش می یابد که افتادگی پوست و شلی و چروک بودن پوست را  افزایش میدهد، در نتیجه کشیدن و بالا بردن پوست موجب جوان سازی کلی نمی شود.

بعضی وقت ها سفت تر و کشیده تر نمودن پوست موجب جوانتر شدن آن نمی شود بلکه پرتر بودن صورت باعث جوانتر شدن آن می شود و اینجاست که اهمیت تزریق چربی در پوست بدن مشخص خواهد شد.

نکاتی که در رابطه با تزریق چربی باید بدانید :

چربی یک پرکننده طبیعی می باشد که به منظور افزایش حجم و برجستگی و از بین بردن چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرد . چربی مورد نیاز از بدن شما گرفته می شود در نتیجه نگران پس زدن آن نباشید .

در اکثر موارد چربی مورد نیاز از نواحی از بدن گرفته می شود که چربی اضافه دارد، شکم، پهلو، ران رایج ترین نواحی از بدن می باشد که چربی ها از این نواحی استخراج می شود .

تزریق چربی شامل ۳ مرحله می باشد :

برداشتن چربی

تصفیه چربی

تزریق چربی

مرحله برداشت و تزریق چربی با برش های خیلی کوچک انجام می گیرد ، توسط جراح خوب برای جوانسازی صورت در ناحیه های مورد نظر برش هایی کمتر از ۱ میلی متر ایجاد می شود تا کانولا وارد بافت چربی شود، به مرور زمان جای برش دیگر دیده نمی شود .

بعد از برداشت چربی به میزان لازم تصفیه چربی توسط یک دستگاه مخصوصی صورت می گیرد و در ناحیه مورد نظر تزریق می شود .

کاربردهای تزریق چربی

بخش هایی از پوست صورت که حجمشان کم میشود مثل گونه ها، گودی زیر چشم، خط خنده، شقیقه ها، نازک شدن لبها و حتی ناحیه پشت دستها را می توان با تزریق چربی که از خود فرد گرفته می شود به ناحیه مورد نظر تزریق میشود پر نمود و کاهش حجم را اصلاح کرد.

معمولا بسیاری از افرادی که علاقه مند به این جراحی هستند، تزریق چربی در صورت را بیشتر از دیگر نقاط پوست بدن می پسندند به ویژه خانمها و یا افرادی که ناگهانی در یک دوره زمانی خاص وزن خود را از دست داده اند .

مزایای تزریق چربی 


مزیت این روش نسبت به تزریق انواع پرکننده ها مثل ژلها بسیار زیاد میباشد:

  • تزریق چربی ازخود شخص گرفته می شود پس هرحجمی که مایل باشد برداشته خواهد شد .حتی در حد و اندازه ۵۰۰CC برای تزریق در باسن امکان پذیر است.
  •  اگر این مقدار سی سی  را بخواهیم با ژل پرکنیم اولا هزینه هر سی سی ژل مرغوب حداقل ۶۰-۲۵۰دلارمیباشد وثانیا حجم زیاد ژل امکان جابجایی دارد و با فشار های خارجی که پوست میاید ازنقطه ای به نقطه دیگر حرکت میکند و از روی پوست ناهمواری ایجاد خواهد کرد.
  • در صورتیکه درمورد چربی، چون سلولهای زنده بدن میباشند و وقتی به ناحیه ای تزریق می شوند به همان ناحیه پیوند داده می شوند و عروق و بافت های بدن آنها را احاطه خواهند کرد و جزئی از چربی طبیعی آن منطقه خواهد شد (به اصطلاح به بدن جوش خواهد کرد ) وامکان جابجایی نخواهد داشت.
  • دیده شده است که ژلها در سیستم لنفاوی به حرکت در آمده ودر کبد و طحال وجود ذرات ژل گزارش شده است. در نتیجه خطرات آینده ژلها در نواحی دیگر هنوز مشخص نشده است .
  • معمولاماندگاری تزریق چربی  را از نواحی مقاوم به رژیم و ورزش برداشت می کنیم. مثل پهلو ها، شکم،‌ باسن و… سپس این چربی بعد از تزریق در نواحی مانند صورت به آسانی با رژیم و یا ورزش آب نخواهد شد.

مزایای تزریق چربی :

  • اما ماندگاری تزریق چربی همانطور که قبلا گفته شده بستگی به نحوه برداشت و نحوه تزریق دارد. که نکات کلیدی آن اگر رعایت شوند ازماندگاری بسیار طولانی برخوردار هستند چربی را می توان تا۶ماه در یخچالهای معمولی وتا ۲ سال در یخچالهای صنعتی نگهداری کرد وسپس روباره تزریق کرد.
  • بنابراین اگرفردی پس از تزریق چربی اول بخواهد مجددا قسمتی از ناحیه تزریق شده را پرتر کند چربی به راحتی دردسترس میباشد و فقط نیاز به یک تزریق مجدد دارد .
  •  یکی از مزیت های مهم دیگر تزریق چربی نسبت به ژل و یا پروتز دارد همان قوام طبیعی چربی میباشد که لمس چربی بسیار طبیعی بنظر می رسد در حالی که ژل و یا پروتز سفت و مشخص می باشد و قابل تشخیص میباشد که چیزی غیر طبیعی در زیر پوست میباشد.
  •  امکان ایجاد عفونت در ژل ها و پروتز ها بسیار بیشتر ازتزریق چربی است .
  • ازدیگر مزیت های تزریق چربی عدم امکان ایجاد آلرژی است که در ژل ها شایعه تر است .

عوارض تزریق چربی :

معمولا این جراحی دارای حداقل عوارض میباشد از آن جمله کبودی و تورم می باشد که گذری است. در برخی موارد در صورت رعایت نکردن اصول از سمت پزشک جراح یا خود فرد،

دکتر حیدری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *