جای جوش

جای جوش

جای جوش اسکاری است که باعث ناراحتی و عذاب مردم میشود و به دنبال راه حل های برای از بین بردن آنها هستند.همه افراد مخصوصا خانم هانسبت به پوست خود حساس هستند و از انواع روش های زیبایی پوست استفاده میکنند تا جای جوش را در صورت خود از بین ببرند و پوستی صاف و شفاف داشته باشند.چرا که پوست خوب تاثیر زیادی را در زیبایی دارد .

جای جوش

 

 

جوش غرور جوانی

آکنه یا جوش،که از دوران نوجوانانی شروع می شود و تا پایان دوره ی نوجوانی و تعادل هورمون ها ادامه پیدا میکند.در برخی افراد ممکن است جای جوش از بین نرود و تا مدت ها روی پوست باقی بماند .جوش های غرور جوانی بر ای خیلی از افراد مشکلاتی از نظر ظاهری ایجاد می کند و نوجوانان را درگیر خود میکند . در دوران نوجوانی به علت تغییرات هورمونی بروز جوش ها و آکنه بسیار رایج میباشد. در این دوران باید مراقب این نوع جوش ها بود.البته پس از برطرف شدن جوش،جای جوش است که مسئله ساز میشود .

 درمان جای جوش

برای درمان و از بین بردن جای جوش امروزه روشهای زیادی وجود دارد .در ادامه به چند روش درمان جای جوش می پردازیم .

 

رفع جای جوش با ویتامین 

برای از بین بردن جای جوش بهتر است به پوست خود آب کافی برسانید کافی و ویتامین های مورد نیازپوست را تامین نماییم. برای  بازسازی سلول های پوست،  بهتر است از ویتامین Eاستفاده نمائید.شما می توانید پماد ویتامین E  را از بازار تهیه نمائید این ویتامین جای جوش های سطحی را کم رنگ تر خواهند کرد.

 

البته ویتامین  E همراه با ماسک خاک رس برای جای  جوشهایی  که پر رنگ شده است، عالی عمل میکند. این ماسک باعث صاف شدن و زیبایی پوست شده و جای جوش ها را کمرنگ خواهد کرد و پوست صورت را شفاف  می کند. این ماسک  همراه با ویتامین E دو تا سه مرتبه در هفته، باید استفاده شود و به نوعی ماسک خاک رس  مکمل این نوع پماد میباشد.

رفع جای جوش با پیلینگ

 

پیلینگ یکی از روش های مهم و اصلی برای درمان  جای جوش میباشد در این نوع درمان، که توسط متخصصان صورت می گیرد سلول های مرده پوست  را از بین برده و باعث می شود  پوست طراوت و شادابی خود را  دوباره به دست آورد. پیلینگ حتما باید توسط متخصصان زیبایی تجویز و مصرف شود.

رفع جای جوش با پیلینگ

 

درم ابریشن نیز  توسط  متخصصان زیبایی قابل انجام است و برای اینکار پزشک از بیهوشی موضعی  استفاده  می کند .زیرا در این عمل، برای اینکه غشای میانی پوست به صورت کامل بازسازی شود، لایه فوقانی آن برداشته خواهد شد. این روش برای درمان جای جوش، مؤثر و قطعی میباشد .درم ابریش از طریق لیزر و به کمک یک برس مخصوص انجام خواهد شد.

رفع جای جوش با لیزر

برای از بین بردن جای جوش لیزر روش بسیار خوبی میباشد. لیزر توسط دکتر لیزر پوست  انجام می شود .مدت زمان هر عمل لیزر پوست، حدودا ۱۵ دقیقه زمان میبرد.اثرات جوش و لک‌های ایجاد شده روی پوست بسیار آزار دهنده است .

البته  درمان‌های خانگی نیز برای از بین بردن جای جوش وجود دارد که به آسانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد همچنین باید به این نکته نیز دقت کرد که لک‌های سیاه و قرمز به جا مانده از جوش‌ها باید خیلی زود رفع شود درغیر اینصورت ، کهنه و عمیق شده و درمان آن‌هاهزینه بر و سخت خواهد شد.

 

 

رفع جای جوش با لیزر

 

رفع جای جوش با آب لیمو

یکی از راه های خانگی برای درمان و نگهداری پوست، آب‌ لیمو میباشد . آب لیمو باعث می شود رنگ پوست روشن شود و همین تغییر رنگ در رفع نمودن جای جوش  بسیار مفید و کارآمد میباشد. آلفاهیدروکسی اسید موجود در آبلیمو همان ماده‌ای میباشد که در اکثر کرم‌ها برطرف کننده برای اسکار ناشی از آکنه به کار برده میشود.

برای این کار شما نصف آب  یک عدد لیموی تازه را در یک ظرف کوچک ریخته  و در صورت داشتن پوست حساس آن را با کمی آب رقیق نمائید و بعد با یک توپ پنبه‌ای، آب‌لیمو را روی جای جوش‌ بمالید. این کار را روزی ۲ مرتبه  انجام داده و مطمئن باشید که نتیجه  آن را خواهید دید.

 

عسل

یکی دیگر از راه های خانگی درمان جای جوش ،درمان با عسل میباشد .عسل  باعث می شود پوست شما ضدعفونی شود و همچنین عسل روشن کننده پوست است که جای جوش را از بین میبرد و زیبایی پوست را با خود به همراه دارد.برای این کار مقداری عسل را روی جای جوش‌ و خود جوش‌ها بمالید و پس از ۲۰ دقیقه بشورید. عسل همچنین لک‌های قهوه‌ای و سیاهی روی پوست را نیز از بین می برد.

 

درمان جای جوش با سیب زمینی

یک روش خانگی برای رفع جای جوش  سیب زمینی میباشد. سیب‌زمینی  یکی از بهترین روشها برای از بین بردن جای جوش، است و در عرض یک یا دو هفته تیرگی‌ها و جای جوش را تا حد زیادی کم میکند و از بین می‌برد.

برای این کار یک سیب‌زمینی کوچک را به ورقه‌های نازک برش داده و برای مدت ۱۵ دقیقه ورقه‌ها را روی بخش‌های لک‌دار پوست قرار دهید. سپس با آب سرد صورت را بشورید.همچنین ترکیب سیب‌زمینی رنده شده و عسل هم یک ماسک صورت عالی برای روشن کردن پوست و از بین بردن جای اسکار میباشد.

درمان جای جوش با سیب زمینی

 

 

 

 

https://beautyhealthplanet.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *