درمان دیسک با لیزر

درمان دیسک با لیزر

درمان دیسک با لیزر دو روش جراحی و بدون جراحی صورت می پذیرد. مهم‌ترین روش های درمان‌ بدون جراحی دیسک کمر انجام فیزیوتراپی و ورزش است که در بسیاری از بیماران مبتلا به دیسک کمر، می تواند روش موثری باشد.

 

استفاده از روش جراحی برای درمان دیسک کمر، تنها زمانی ضرورت دارد که آسیب عصبی نشانه دار و در حال پیشرفت بوجود آمده باشد و بیمار به درمان های بدون جراحی دیسک کمر مثل درمان دیسک با لیزر درمانی برای دیسک کمر پاسخ خوبی ندهد.

 

این موارد شامل بی حس شدن بخشی از ران و یا ساق پا، کاهش توان ماهیچه ها و ضعیف شدن آن ها، کاهش و یا از بین رفتن کامل عکس العمل های عصبی است که در معاینه عصبی دیده شود.

 

Laser Disc Treatment

یکی از روشهای درمانی دیسک کمر، استفاده از روشهای درمانی مبتنی بر لیزر(لیزر درمانی) و درمان دیسک با لیزر است که خود شامل دو مفهوم عمده می باشد:

 

۱-جراحی دیسک کمر با لیزر

 

۲-لیزردرمانی دیسک کمر  که در فیزیوتراپی استفاده می شود و روش درمانی بدون جراحی دیسک کمر است. لیزر فیزیوتراپی می تواند با شکل‌های دیگر درمان، مانند طب سوزنی، فیزیوتراپی، الکتروتراپی (برق‌درمانی) و تغذیه‌درمانی ترکیب شود .

 

Laser Disc Treatment

جراحی دیسک کمر با لیزر:

رایج ترین بیماریهای ناشی از کار و فعالیت، بیماری های اسکلتی عضلاتی هستند که در بین آنها، کمردرد اهمیت زیادی دارد. در اکثریت موارد، کمردرد ناشی از دیسک کمر می باشد. در ۶۰% بیماران مبتلا به دیسک کمر، ورزشهای مخصوص، فیزیوتراپی و آب درمانی به درمان کامل این بیماران کمک می کند اما اگر این روش های درمانی در درمان دیسک کمر مفید نباشند، باید از عمل جراحی برای درمان دیسک کمر استفاده کرد.

 

درمان بیماران مبتلا به دیسک کمر، در بیشتر موارد منجر به صرف هزینه های سنگین می شود، بنابراین استفاده از روشهای جدید که با کمترین عوارض، بهترین نتیجه را در کوتاهترین زمان ممکن داشته باشند، در درمان دیسک کمر مطرح می شود که یکی از این روشهای جدید، جراحی دیسک کمر با لیزر است.

 

 

 

جراحی دیسک کمر و دیسک گردن با لیزر  یکی از روشهای کم تهاجمی درمان دیسک کمر و گردن است که جایگاه خاص خود را در این زمینه دا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *