لابیاپلاستی و بارداری

لابیاپلاستی و بارداری

لابیاپلاستی و بارداری از شوالات و موضوعات رایجی است که بیشتر مراجعه کنندگان از متخصص لابیاپلاستی میپرسند. از جمله سوالاتی که میپرسند این است که آیا لابیاپلاستی و بارداری باهم قابل انجام است؟ آیا لابیاپلاستی قبل از بارداری انجام شود بهتر است ؟ پس از زایمان چه زمانی می توان لابیاپلاستی انجام گیرد ؟ در ادامه به بیان لابیاپلاستی و بارداری ، لابیاپلاستی قبل از بارداری و لابیاپلاستی پس از بارداری نکاتی را خواهیم گفت تا بیشتر با این جراحی زیبایی واژن آشنا شوید .

بیشتر خانم هایی که مشکل لابیا دارند دوست دارند که لابیاپلاستی و بارداری را همزمان بعد از زایمان انجام دهند ، آیا این امر امکان پذیر میباشد که همزمان با زایمان ، لابیاپلاستی انجام شود؟ ، در ادامه به این موضوعات میپردازیم .

جراحی واژن زیبایی برای خانم ها فواید بسیاری دارد ، بارزترین و مهم ترین فواید لابیاپلاستی می توان به کاهش اندازه ی لابیاها و برداشتن بافت اضافه و چین و چروک دستگاه تناسلی اشاره کرد .

با جراحی واژن زیبایی نه تنها ظاهر دستگاه تناسلی زیبا خواهد شد  بلکه به دلیل برداشتن بافت های اضافه دستگاه تناسلی ،افزایش میل جنسی نیز رخ میدهد .

بزرگی لابیاها مشکلاتی را ایجاد خواهند کرد از جمله :

کاهش اعتماد به نفس

عدم تقارن لابیاها

ایجاد مشکل در هنگام ادرار کردن

مشکلات در زمان پوشیدن لباس

مشکلات در زمان نزدیکی

آیا لابیاپلاستی و بارداری در حین بارداری امکان دارد ؟

جراحی واژن زیبایی یا جراحی لابیاپلاستی برای کوچک کردن لابیای مینور صورت می‌گیرد. زنانی که از این روش استفاده کرده اند،اعتماد به نفس آنها در رابطه جنسیشان بالا رفته است . در طول بارداری همراه با تغییرات زیادی که در هورمون و ظاهر بدن یک زن انجام میشود ظاهر لابیا نیز امکان تغییر پیدا کردن دارد . در نتیجه آیا می‌توان جراحی واژن زیبایی را طی حاملگی یا پس از آن انجام داد؟

آیا می‌توان عمل لابیاپلاستی و بارداری را در حین بارداری انجام داد ؟

به دلایل متفاوتی در زمان بارداری باید از جراحی لابیاپلاستی و بارداری بپرهیزید.

برای انجام جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی عمومی میباشد و ممکن است عوارضی را برای سلامت جنین به همراه داشته باشد. که باید از بیهوشی عمومی در هنگام بارداری بپرهیزید .
در حین بارداری لابیا تغییر پیدا خواهند کرد. تغییرات شدید هورمونی که در دوران بارداری اتفاق می‌افتد می‌تواند لاباها را متورم سازد. بعد از بارداری لابیا کوچک می‌شود. بنابراین، حتی اگر شما پیش از بارداری از ظاهر لابیای خود ناراضی باشید باید تا پس از زایمان برای انجام این روش صبوری کنید .
زایمان می‌تواند ظاهر و شکل و شمایل لابیای شما را تغییر دهد. در طول زایمان، لابیاها دچار کشیدگی شده ، پاره شدن ، بزرگ و تغییر شکل خواهندشد، در نتیجه باید جراحی لابیاپلاستی را پس از زایمان انجام دهید. به همین علت بسیاری از زنان پس از بارداری، خواهان انجام لابیاپلاستی هستند، مخصوصا اگر بعد از زایمان به بارداری دیگر تمایلی نداشته باشند .

آیا می‌توان لابیاپلاستی و بارداری پس از آن را انجام داد ؟

جراحی واژن زیبایی برای افرادی که قصد بارداری را در آینده دارند توصیه نمیشود . دلیلی برای اجتناب از عمل لابیاپلاستی قبل از بارداری وجود ندارد. ولی چون ظاهر لابیا ممکن است در دوران بارداری و زایمان به شکل چشمگیری تغییر کند و شما بایستی مجدد این جراحی را انجام دهید، توصیه می شود جراحی زیبایی واژن را به بعد از زایمان منتقل کنید .بنابراین پیشنهاد می‌شود‌ تا پیش از زایمان از انجام آن بپرهیزید.

آیا می‌توان لابیاپلاستی و بارداری به بعد از زایمان موکول شود؟

زایمان طبیعی می تواند برای بسیاری از خانم ها بسیار مشکل و سخت باشد زیرا بافت واژن ممکن است در اثر کشیدگی لابیاها دچار کبودی یا پارگی شود. سه تا هشت هفته معمولا زمان میبرد که این آسیب بهبود پیدا کند . با این وجود، سفتی و کشاسانی بافت واژن همانند قبل از زایمان نخواهد شد  چون موجب آسیب زدن به بافت لابیاها، عضلات و پرینه حول واژن می شود.

عبور نوزاد از کانال زایمان و جریان زایمان موجب کشیده شدن لابیا ها می شود. گاهی ممکن است لابیا پس از زایمان حالت طبیعی خود را به دست خواهند آورد اما در موارد دیگر شکل و اندازه لابیا در اثر زایمان تغییر پیدا خواهند کرد که مخصوصا در زایمان های دوم به بعد رایج تر است.

مشکلات بزرگی لابیا

با گذشت زمان اگر لابیا بهبود پیدا نکرد می تواند موجب ناراحتی و دردناک تر شدن لابیاها  در حین برخی فعالیت ها مانند ورزش ها و پوشیدن لباس های تنگ شود. جراحی لابیاپلاستی یا همان جراحی واژن زیبایی می تواند با تغییر اندازه و شکل لابیا در درمان این مسئله سودمند باشد.

پس از اینکه بارداری انجام شد ، دلیلی برای به تعویق انداختن جراحی لابیاپلاستی وجود ندارد، به خصوص اگر دیگر برنامه ای برای بارداری مجدد نداشته باشید، با مشورت با متخصص لابیاپلاستی می تواند اندازه طبیعی لابیا را بدانید و خود را برای جراحی زیبایی لابیا آماده کنید.

لابیاپلاستی ، راهی است که به بهبود ظاهر و تغییر اندازه لابیاها کمک شایانی خواهد کرد و موجب بالا رفتن اعتماد به نفس در حین رابطه جنسی می شود. در دوران بارداری، هورمون ها و ظاهر بدن دچار تغییراتی خواهد شد ، لابیاها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

آیا می توان لابیاپلاستی را در دوران بارداری انجام داد؟ یا بهتر است این جراحی را پیش از بارداری و یا بعد از آن، انجام داد؟

بهتر است ابتدا  با نحوه انجام جراحی لابیاپلاستی کمی آشنایی و آگاهی داشته باشید .در لابیاپلاستی، اندازه لابیا مینور و ماژور کاهش پیدا میکند. با انجام جراحی زیبایی واژن، افزون بر بهبود کارایی و عملکرد ناحیه واژن، فرد در انجام فعالیت های روزمره خود احساس راحت خواهد کرد. افراد بارداری که تمایل به انجام جراحی لابیاپلاستی دارند، بهتر است نکات زیر را نیز حتما در نظر داشته باشند:

هزینه جراحی لابیاپلاستی و بارداری قبل از آن

هزینه جراحی واژن زیبایی  یکی از بیشترین سوالاتی است که متقاضیان میخواهند بدانند، در پاسخ به این سوال باید بیان کرد که با توجه به اینکه کیلتوریس نیاز به جراحی دارد و یا اینکه لابیاها به چه میزانی افتاده میباشد هزینه لابیاپلاستی و بارداری قبل از آن متفاوت میباشد.

در صورتی که قصد بارداری دارید، بهتر است لابیاپلاستی و بارداری را قبل از لابیاپلاستی انجام دهید  . زیرا بنا به دلایل گفته شده، قطعا ظاهر لابیاها در حین بارداری و پس از زایمان تغییر پیدا میکند، و شما باید مجدداٌ این جراحی را انجام دهید، توصیه می شود این جراحی را بعد از زایمان انجام دهید .

پس از بارداری، دلیلی برای به تعویق انداختن جراحی واژن زیبایی وجود ندارد، به ویژه اگر دیگر برنامه ای برای بارداری مجدد نداشته باشید، با مشورت  با جراح می توانید سایز طبیعی لابیا را بدانید و خود را برای جراحی لابیاپلاستی و بارداری قبل از آن آماده کنید .

متخصص لابیاپلاستی بهترین مشاوره را در رابطه با لابیاپلاستی در دوران بارداری، قبل و پس از آن، به بیماران خود ارائه خواهد داد .

 

http://avatarahan.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *